Perhekummi


Järjestämme  perhekummikoulutuksia etäopetuksena käyttäen Zoom-verkkotyökalua ja 
lähiopetuksena Pasilassa

Koulutus on  kolmen tai neljän kokoontumiskerran kokonaisuus. 
Ennen koulutusta kaikki ilmoittautuneet  haastatellaan.

SYKSY 2021

SYYSKUU

Perhekummikoulutus Online

Osallistua voi koko Uudenmaan alueelta

To  9.9.2021 klo 17.30 - 19.45

La 11.9.2021 klo 10-15

To 16.9.2021 klo 17.30 - 19.45

Kouluttajat:

Piritta Moilanen p. 044 3645290, piritta.moilanen@mll.fi

Kirsi Ahokas p. 044 7633555, kirsi.ahokas@mll.fi

Ilmoittautuminen:

Olet tärkeä - Kalenteri – Perhekummikoulutus / Online (olettarkea.fi)


LOKAKUU

Perhekummikoulutus  Online

Osallistua voi koko Uudenmaan alueelta

Ti 26.10.2021 klo 17.30-19.30

La 30.10.2021 klo 9.30-14.30

Ti 2.11.2021 klo 17.30-19.30

Kouluttajat:

Liisa Haatainen p. 050 3023627, Liisa.Haatainen@mll.fi

Pia Pettersson p. 044 7506 635, Pia.Pettersson@mll.fi

Ilmoittautuminen:

https://www.olettarkea.fi/kalenteri/perhekummikoulutus-Online-uusimaa-lokakuu/


MARRASKUU

Perhekummikoulutus Online

Osallistua voi koko Uudenmaan alueelta

Ti   23.11.2021 klo 17.30 - 19.45

La  27.11.2021 klo 9.30-14.15

Ke    1.12.2021 klo 17.30 - 19.45

Kouluttajat:

Jaana Haaparanta p. 044-7415376,  jaana.haaparanta@mll.fi

 Jaana Ritola p. 044-2029688, jaana.ritola@mll.fi

Liisa Haatainen p. 050-3023627, liisa.haatainen@mll.fi

Ilmoittautuminen:

https://www.olettarkea.fi/kalenteri/perhekummikoulutus-online-marraskuu/