Yhdistystoiminnan tukeminen

Piirin työntekijät ovat yhdistyksiä varten ja auttavat kaikissa toimintaan liittyvissä asioissa.

Ota rohkeasti yhteyttä!

Yhdistystoimintaan liittyvät asiat, esimerkiksi:

  • yhdistyksen hallitusasiat
  • perhekahvilat
  • tila-asiat
  • verkostoyhteistyö

Jaana Dolk, jaana.dolk@mll.fi, 044 540 9878

Jaana Tapaninen, jaana.tapaninen@mll.fi, 044 783 3555

Tessa Sarkima, tessa.sarkima@mll.fi, 044 7426 000


Henkilöstöhallinto ja työsuhdeasiat

Mia Heiskanen, mia.heiskanen@mll.fi, 044 7091 234


Taloushallinto ja kirjanpito

Henry Makkonen, henry.makkonen@mll.fi, 044 0554 360

Uudenmaan piiriltä yhdistys voi ostaa taloushallinto- ja kirjanpitopalveluita. Kysy lisää Henry Makkoselta!

Markkinointi ja viestintä

Jukka Illikainen, jukka.illikainen@mll.fi, 044 386 1136