Koulutukset

Seuraavat Ystäväksi maahanmuuttajaäidille -toiminnan koulutukset

 

Kesä / syksy 2017

 

 

Porvoo ma 19.6 klo 17.00 - 20.30

Hyvinkää la 19.8 klo 10.00 - 15.00

Mäntsälä to 24.8 klo 17.00 - 20.30

Helsinki la 2.9. klo 9.00 - 14.00 Hakaniemi

Kirkkonummi la 23.9. klo 9.00 - 14.00

Kerava la 23.9 klo 9.30- 14.30

Kauniainen to 28.9. klo 16.30 - 20.30

Vantaa la 30.9.  klo 9.00 -14.00 Tikkurila

Helsinki la 18.11. klo 10.00 -15.00 Itäkeskus

Espoo la 2.12. klo 9.00 -14.00 Matinkylä

Lisätietoja ja ilmoittautumiset:

Teija Silvonen
p. 044 728 9599 tai teija.silvonen@mll.fi

 

Nämä koulutukset ovat myös sinulle, joka olet kiinnostunut toimimaan ystävänä pakolaisäidille tai turvapaikansaaneelle äidille.    

Vuoden aikana järjestämme lisää koulutuksia, joista ilmoitamme näillä sivuilla. Lähetämme koulutuksista tiedon myös kaikille ilmoittautumislomakkeen täyttäneille.

Voit ilmoittautua myös täyttämällä ilmoittautumislomakkeen

 

Lisätietoja myös:

Juulia Jantunen p. 044 730 6000 tai juulia.jantunen@mll.fi

Raila Turunen p. 044 9742 863 tai raila.turunen@mll.fi

Marja Lind p. 044 9715 872 tai marja.lind@mll.fi

Susan Ihanainen p. 044 7384 672 tai susan.ihanainen@mll.fi

Tanja Aakko p. 044 2810 709 tai tanja.aakko@mll.fi