Koulutukset

Seuraavat Ystäväksi maahanmuuttajaäidille -toiminnan koulutukset

 

Kevät 2017

 

Vihti to 27.4. klo 17.00 - 20.30 Nummelan Kaarikeskus, Pisteenkaari 13, 03100 Nummela

Järvenpää to 4.5. klo 17.00 - 20.30 Perhekeskus Keltasirkku, Myllytie 3, 04410 Järvenpää

Helsinki la 6.5. klo 9.00 - 14.00 Asemapäällikönkatu 12 C, 00520 Helsinki

Helsinki to 15.6. klo 17.00 - 20.30 Asemapäällikönkatu 12 C, 00520 Helsinki

Kirkkonummi la 17.6. klo 9.00 - 14.00 Piennarpihan asukaspuisto, Piennarkuja 4, 02430 Masala

 

Lisätietoja ja ilmoittautumiset:

Teija Silvonen
p. 044 728 9599 tai teija.silvonen@mll.fi

 

Nämä koulutukset ovat myös sinulle, joka olet kiinnostunut toimimaan ystävänä pakolaisäidille tai turvapaikansaaneelle äidille.    

Vuoden aikana järjestämme lisää koulutuksia, joista ilmoitamme näillä sivuilla. Lähetämme koulutuksista tiedon myös kaikille ilmoittautumislomakkeen täyttäneille.

Voit ilmoittautua myös täyttämällä ilmoittautumislomakkeen

 

 

 

Lisätietoja myös:

Juulia Jantunen p. 044 730 6000 tai juulia.jantunen@mll.fi

Raila Turunen p. 044 9742 863 tai raila.turunen@mll.fi

Marja Lind p. 044 9715 872 tai marja.lind@mll.fi

Susan Ihanainen p. 044 7384 672 tai susan.ihanainen@mll.fi

Tanja Aakko p. 044 2810 709 tai tanja.aakko@mll.fi